Get Adobe Flash player
Zadanie inwestycyjne


Konin miastem o Europejskim Standardzie Oczyszczania Ścieków


23.06.2015


Po 2 latach intensywnych prac projekt „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego miasta Konina” dobiegł końca. Oficjalnie podsumowano go 23 czerwca podczas konferencji prasowej w siedzibie inwestora Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie. Wzięli w niej udział nie tylko przedstawiciele Przedsiębiorstwa i wykonawców inwestycji oraz dziennikarze, ale i samorządowcy, szefowie miejskich spółek i wielu instytucji z terenu miasta i regionu.

Podczas konferencji przedstawiono przebieg prac inwestycyjnych i ich efekty. Dziękowano też osobom i instytucjom, dzięki którym Projekt uzyskał dofinansowanie i został sprawnie zrealizowany. Głos zabrali także przedstawiciele wykonawców, którzy chwalili profesjonalną współpracę w inwestorem.

Przypomnijmy, że projekt „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego miasta Konina” to pierwszy unijny projekt w historii PWiK. Jego łączna wartość to ponad 30,5 mln zł. Inwestycje dofinansowano kwotą przeszło 13,7 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej. Efektami Projektu jest budowa ponad 5 km nowoczesnej sieci kanalizacyjnej, likwidacja kilkuset szamb, skanalizowanie blisko 100% miasta oraz czystsze naturalne środowisko i poprawa komfortu życia mieszkańców. Jak działa Oczyszczalnia Ścieków?


02.09.2014
12 września konińska Oczyszczalnia Ścieków „Prawy Brzeg” znów otworzy swoje drzwi przed mieszkańcami miasta. Podczas „Dnia Otwartego” będą oni mogli m.in. poznać technologię oczyszczania nieczystości, obejrzeć sprzęt wykorzystywany do badania uszkodzeń podziemnych rur czy odwiedzić jedno z największych i najlepszych laboratoriów w regionie. Organizator wydarzenia – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie – przygotowało także inne rozrywki: koncerty i atrakcje dla dzieci.

Tegoroczny „Dzień otwarty Oczyszczalni Ścieków” będzie szczególny, bo będzie to pierwsza okazja zwiedzenia obiektu po jego modernizacji i rozbudowie. Prowadzona od jesieni inwestycja jest już na ukończeniu. Dzięki niej Oczyszczalnia będzie spełniać najsurowsze wymagania dotyczące redukcji szkodliwych dla środowiska związków zawartych w wodzie.  
Oprócz możliwości zwiedzenia obiektu z przewodnikiem i zapoznania się z obecnymi możliwościami Oczyszczalni, uczestnicy wydarzenia będą mogli także poznać tajniki tamtejszego laboratorium oraz obejrzeć pokaz specjalnego sprzętu wykorzystywanego do usuwania awarii i przeglądu podziemnych instalacji kanalizacyjnych, np. kamery na kołach wprowadzanej do rur bez konieczności ich rozkopywania. To jedyna taka okazja w roku. Będą też koncerty lokalnych grup, atrakcje dla dzieci i konkursy z nagrodami. 

„Dzień otwarty Oczyszczalni Ścieków” odbędzie się 12 września (piątek) na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie przy ul. Poznańskiej. Początek zaplanowano na godzinę 12.30 a koniec na 17.30. 

Wydarzenie to będzie jednym z elementów promocji realizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie Projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina”. W jego ramach zbudowano ponad 5 km kanalizacji sanitarnej na osiedlach Pątnów i Gaj oraz przeprowadzono wspomnianą modernizację i rozbudowę Oczyszczalni Ścieków Prawy Brzeg. Efektem obu tych inwestycji będzie poprawa stanu środowiska naturalnego w Koninie oraz podniesienie poziomu życia mieszkańców miasta. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Jego całkowita wartość wynosi ponad 27 mln zł, a wartość dofinansowania prawie 13 mln zł.

Serdecznie zapraszamy przedstawiciela Państwa redakcji do udziału w tym wydarzeniu. Będziemy również wdzięczni za wcześniejsze poinformowanie o nim Państwa odbiorców oraz relację z przebiegu pikniku.Europejski Standard Oczyszczania Ścieków
23.08.2013
Zapraszam serdecznie Redakcję na konferencję prasową pn.
Europejski Standard Oczyszczania Ścieków
5 września 2013 (Czwartek), sala konferencyjna PWiK Sp. z o.o. w Koninie,
ul. Poznańska 49, godzina 11.00
Konferencja z udziałem przedstawicieli Miasta, PWiK Sp. z o.o.
oraz wykonawców w całości poświęcona Projektowi
"Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina".
W programie Konferencji między innymi:
1. Cele i główne założenia Projektu.
2. Przedstawienie postępu prac związanych z realizacją Projektu.
3. Działania edukacyjne i wydarzenia towarzyszące realizacji Projektu.

Zbigniew Szymczak
Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o.

PWIK_prezentacja_akt.pdf


Oczyszczalnia Ścieków otwiera drzwi
09.09.2013
      Zwiedzanie niedostępnych na co dzień urządzeń i instalacji będzie największą atrakcją zaplanowanego na 14 września Dnia Otwartego Oczyszczalni Ścieków "Prawy Brzeg" w Koninie. Wydarzeniu, które odbędzie się na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie towarzyszyć będzie rodzinny Piknik z występami artystów i orkiestr dętych, mnóstwem atrakcji dla dzieci oraz konkursami z nagrodami.

      Jak to możliwe, że do oczyszczalni trafiają ścieki, a opuszcza ją niemal idealnie czysta woda? Co dokładnie dzieje się tam z nieczystościami? I jak to wszystko wygląda? Właśnie na takie pytania można będzie znaleźć odpowiedzi podczas Dnia Otwartego Oczyszczalni Ścieków "Prawy Brzeg". Będzie to niepowtarzalna okazja w roku, by zwiedzić niedostępne zwykle miejsca i na własne oczy zobaczyć szczelnie ukryte na co dzień urządzenia i instalacje. Wraz z przewodnikami, w role których wcielą się długoletni pracownicy zakładu, będzie można prześledzić cały proces oczyszczania ścieków, od momentu ich dotarcia na Oczyszczalnię, po jej opuszczenie w postaci czystej wody.

      Ale to nie koniec atrakcji. Po zwiedzeniu Oczyszczalni będzie można zabawić się na rodzinnym Pikniku. Na specjalnej scenie zaprezentują się śpiewający i tańczący artyści z Konińskiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Będą też występy orkiestr dętych ? górniczej i ze Rzgowa. Wszyscy goście Dnia Otwartego zaproszeni zostaną również do udziału w różnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Najwięcej atrakcji zaplanowano dla dzieci: będą dmuchańce, kucyki, stoiska z zabawkami i pysznościami, malowanie buzi i spotkania z klaunem czy szczudlarzem.

      Kolejną atrakcją będzie wystawa zdjęć przedstawiająca początek prac związanych z realizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie Projektem "Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina". W jego ramach osiedla Pątnów i Gaj zostaną podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej, co znacznie podniesie standard życia mieszkańców. Z kolei Oczyszczalnia Ścieków "Prawy Brzeg" przejdzie modernizację i rozbudowę, dzięki czemu będzie spełniać najsurowsze wymagania dotyczące redukcji szkodliwych dla środowiska związków zawartych w wodzie. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Jego całkowita wartość przekracza 35 mln zł, a wartość dofinansowania 16 mln zł.

      Dzień Otwarty odbędzie się 14 września na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. przy ul. Poznańskiej 49 w Koninie. Początek zaplanowano na godzinę 11.00, a zakończenie na godzinę 16.00.

      Serdecznie zapraszamy przedstawiciela Państwa redakcji do udziału w tym wydarzeniu. Będziemy również wdzięczni za wcześniejsze poinformowanie o nim Państwa odbiorców oraz relację z przebiegu Pikniku.Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
www.pois.gov.pl
O Projekcie
Opis Projektu
Wartość Projektu i kwota dofinansowania
Zaangażowanie Unii Europejskiej
Zadanie inwestycyjne
Budowa sieci kanalizacyjnej na osiedlach Pątnów i Gaj
Rozbudowa i modernizacja Oczyszczalni Ścieków Prawy Brzeg
Multimedia
Komunikaty
Aktualności
Dla mediów
Komunikaty dla mediów
Promocja Projektu
© PWIK Konin
Realizacja: AIKON Poznań Sp. z o.o. | Insert Studio